BOSH ELEKTRONİK YAYA KORUMA SİSTEMİ Nedir? Ne e Yarar? Araba Terimleri Hakknda Herey Bu Szlkte! 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 462
  • Toplam Üyeler: 208
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 189 ziyareti evrimii.
 • 
   Buick,Grand,National Turbo,1987 videoYılın,en,çok,satanları,belli,olduVW,Golf,1.4,TSI,ACT,Test,Sürüşü,üstün,Rakip,ÖzellikliTurbo Nedir,Araba Motoruna Faydası Nasıl Olur,Motor Gücünü Yükseltirmiford'tan,yılın,son,kampanyası

yelerimizden

ye Resmi

ahmetay 17.11.2013 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 5 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

BOSH ELEKTRONİK YAYA KORUMA SİSTEMİ

Bosch, yayalar ve bisikletliler için artırılmış koruma sağlayan EPP sisteminin üretimine başlıyor. İstatistiklere göre, özellikle yayalar ve bisikletliler için cadde trafiğinde ölüm riski oldukça yüksek. 2005 yılında trafik ölümlerindeki pay Avrupa Birliği\'nde yüzde 25 oranında, Kore ve Japonya\'da ise bu oran yüzde 45\'lere ulaşmış bulunuyor. Yayaların ve bisikletlilerin kendilerini trafik kazalarına karşı koruyabilmesi amacıyla, Bosch yeni teknolojiler geliştiriyor.

 

Bu teknolojiler arasında, aracın ön ucunun bir çarpışmadaki etkinin çoğunu emmesini sağlayan yenilikler de yer alıyor.Avrupa Birliği, konuya ilişkin olarak \'\'eSafety\'\'(eGüvenlik) programını 2010 yılı itibariyle AB ülkelerindeki trafik kazalarını yarıya indirme amacıyla hayata geçiriyor. Bu kapsamda, Avrupa-NCAP çarpışma testi de yayaları korumak için etkili teknikler arasında yer alıyor.

 

Japonya ve Kore\'de ise yasa koyucular da benzer ölçümlerle hareket ediyor.Bosch\'tan güvenli ve etkili çözüm EPP(elektronik yaya koruması) yayalar için aktif  darbe koruyucu elektronik kontrollü sistem ile, Bosch otomotiv işkoluna güvenli olduğu kadar etkin maliyetli bir sistem sunuyor. EPP; kaza tespitinde kendini yıllardır kanıtlamış olan arabanın ön ucu için ivme sensörlerinden ve saniyenin küçük parçalarında motor kaputunu yükselten erişim düzeneğini tetikleyen bir kontrol biriminden oluşuyor. Sistem, çarpılan gövdeye daha efektif bir \'\'deformasyon alanı\'\' sağlıyor ve yaralanma riskini azaltıyor.

 

Bir alternatif olarak, hava yastıkları da çarpışma koruyucusu olarak göz önünde bulunduruluyor. Bosch tarafından EPP için geliştirilen bir diğer özel sistem  ise, çarpışmayı güvenilir bir şekilde tespit ve analiz eden özellik. Bu özellik sayesinde, sistem bir insan bedenini ya da bir alışveriş arabası gibi cansız nesneleri  tam olarak ayırt edebiliyor. Canlı bedenleri tespit eden sistem, koruma amaçlı işlevleri aktive ederken, cansız nesneleri tespit etmesi durumunda fonksiyonlar aktive olmuyor. Bosch düzenlediği birçok testten 3000\'den fazla veri elde etti. Bu verilere dayanarak ve yüksek zekalı algoritmaların yardımıyla, EPP anında ve güvenilir bir biçimde koruyucu mekanizmaları tetikliyor. EPP\'li iki araç modelinin bu yıl seri üretimine başlanıyor, ve yakında sistemin ilave uygulamaları da hayata geçecek.

  bosch,elektronik,elektironik,yaya koruma sistemi
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Henz yorum yaplmam.
Yorum yapmak iin tklayn

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2021 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!