6 Kişilik Peugeot HX1 Concept 2011 Araba-OTO.Com 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

Mustafa 11.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 1628 Araba Puanı Bulunuyor.

Mustafa

Mustafa tarafından 30 Ağustos 2011 Salı tarihinde Araba Haberleri 2012 kategorisine yazıldı.SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 462
  • Toplam Üyeler: 209
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 153 ziyareti evrimii.
 • 
   2011 Ford Fiesta,G25500A in,ChesapeakeToyota,Cenevre,Motor,Show'da,Damga,Vuracak2012 Abarth Punto Scorpione Limited Edition Hatchback,Otomobil Bilğileri DetaylıRenault,yüzde,25'e,varan,fiyat,avantajlar,sunuyor!Formüla 1,Formüla 1 videoları,Formüla 1 amatör kamera,Formüla 1 resimleri,Formüla 1 yarışı videosu,

yelerimizden

ye Resmi

istgarageoto6 01.10.2018 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 0 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

6 Kişilik Peugeot HX1 Concept 2011

Peugeot HX1,Concept 2011,haberleri,araba fiyatı,otomobil satışı,ne kadar?,

Kısacası bu otomobil için, verimli, sportif ve aynı zamanda eşsiz bir sürüş duygusu veren, güçlü bir stil sunan 6 kişilik bir otomobil diyebiliriz.

Bunu başarmak için, otomobilin aşırı aerodinamik (flep 'araç hızına göre aero verimliliği optimize etmek için dağıtılan), konik, düşük MPV mimarisi ve HYbrid4 güç tesisi entegre' HX1, her alanda uyum kavramları aşan fişi teknoloji ' kullanıldı.

Fütüristik Dış içeren kaportaya şekil verici jel kullanıldı. Yukarı doğru açılan ön ve arka kapılar.

PEUGEOT HX1 Concept 2011 RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Heyecan ve işlevsellik konseptlerini yücelten hx1 modeli ile peugeot, kendisini devamlı olarak yenilemek niyetiyle değişik görüş ve düşünceler üretme ve dönüşüm gerçekleştirme yeteneğini bir defa daha sergiliyor. Bu geleceğe istinaden projenin şartnamesinde, bir tarafdan yüksek performanslı, atletik, kuvvetli bir dizayn ve benzersiz sürüş deneyimi sağlayan, ayrıca 6 bireye dek ulaşım imkanı sunan bir otomobilin geliştirilebilmesi öngörülüyordu. Bu yüzden, hx1, “plug-in” teknolojili hybrid4 motor seçeneği, geliştirilmiş aerodinamik oluşumu, akıcı ve alçak tek hacimli gövde mimarisiyle adaptasyonu en yukarı düzeye taşıyor. Hx1'in perdesi 2011 frankfurt otomobil fuarı'nda açılacak.

En yukarı düzeyde işlevsellik ve performans sunan benzeri olmayan bir modüler konsept

Uyarlanabilir

Hx1 pek çok sahada geleceğe istinaden çözümler hayal edilerek tasarlanan fütüristik bir konsepttir. Mimari, aerodinamik, modülerlik, donanım, iç ambiyans, malzemeler ve elbette motor bu konsepti destekliyor. Bu fikirler, araca çevreye, hayat ve yol şartlarına adaptasyon sağlama becerisi kazandırmak için "dönüşüm" teması ile yönlendirilen, çığır açıcı nitelikte çok kuvvetli özellikler kazandırıyor.

Mimari

Teknik şartname hususiyetlerini karşılamak için 4, 954 m uzunluğundaki hx1 emsalsiz boyutlarda bir tek hacimli gövde oluşumu alçak ( 1, 373 m ) Ve geniş ( Toplam 1.990 m ) Olarak tasarlandı.
Bu boyutlar en fazla etkinlik ve verimlilik temin edecek biçimde, optimize edilmiş bir cx değeri ile uyumlu, yalın, şık ve soylu çizgilerin sınırladığı bir hacim oluşturulmasını sağladı.
Yarı kelebek kanadı biçiminde 4 adet ters açılan kapı, hx1'in iç mekanına basit erişim temin edecek biçimde açılıyor. Bu kinematik ayrıca kolaylık yönünden de etüt edildi ve her koşulda araca binme – inme kolaylığı temin ediyor.

Kabin son sıradaki 2 yolcuya en fazla konfor ve ilk sırada oturan sürücü ve yolcuya da en fazla heyecan temin edecek biçimde yapılandırıldı. Gerektiğinde, 2010 senesinde paris otomobil fuarı'nda tanıtılan hr1 konsept modeli ile aynı ilke doğrultusunda, "pull-out" sistemiyle 2 katlanabilir ek koltuk orta sırada yer almakta ve bunlar ön koltukların ardında iç içe geçerek gizlenebiliyor.

Aerodinamik

Tasarımcılar vasıtanın aerodinamik oluşumu üstünde çok ileri bir çalışma yaptılar. Vasıta durur haldeyken ve düşük hızlarda hx1 tasarımı yekpare bir görüntü sergiliyorsa da, hava akımını optimize etmek ve vasıtanın çevre performansını arttırabilmek adına bir takım hareketli dilimler vasıtanın gövde oluşumuna uyumlu edildi. Türbin biçiminde tasarlanan yedi jant kanatçığı, düz bir disk yüzeyi elde edebilecek biçime açılıyorlar. Ayrıca, bagaj kapağı üzerinde yer alan bir spoiler ile 2 yan kanatçık 100 km/s üstünde açılıyorlar. Böylelikle, hareket halindeyken, hx1 çevreye "fiziksel olarak" uyumlu olmuş gözüküyor.
Bu halde vasıta, tek hacimli bir gövde oluşumu için dikkat çekici bir değer bulunan 0. 28'lik bir cx‘e ulaşıyor.
Bütün bu aerodinamik çözümler tasarımcıların büyük hayal güçlerini maksimum biçimde kullanmalarına olanak verdi.


Sıra dışı bir dizayn

Aerodinamik ağırlıklı fütüristik dış dizayn

Hx1 duru, heykelsi, prestijli tasarımlı, dinamizm ve seçkinlik saçan bir araçtır. Soylu, zarif ve akıcı aerodinamik çizgileri, adeta rüzgar yardımıyla yontulmuş duyguyu veriyor. Hatları vasıtanın atletik hatta kaslı doğasını incelikle vurguluyor. Geri görüş kameraları ihtiva eden dikiz aynaları, perdahlı alüminyum cam çerçeveleri, milimetrik birleşme hatları ve boşluklar gibi yüzeyler hx1'de ince biçimde biçimlendirildi ve her ayrıntı incelikle gerçekleştirildi.

Hx1 konsepti peugeot'nun yeni stil kodlarını taşıyor ve zenginleştiriyor. izgaranın emsalsiz tasarımı, otomobilin hacimleriyle uyumlu bir görünüş sergiliyor. Özenle tasarlanan farlar, kaput üstünde yer alan peugeot armasını ön plana çıkarıyor. Farlar, led'li bir ışık imzasıyla vurgulanıyor. Bu görsel imza bumerang şeklindeki arka stoplarda da görülüyor.

“motion & emotion” imzasını yücelten, teknolojik ve üst gam iç mekan

Gösterge paneli, koltukların sade ve fütüristik tasarımı, kullanılmakta olan malzemeler, dijital göstergeler ve dokunmatik ekranlar gibi donanımlar, led spotlar ve etüt edilmiş aydınlatmalar peugeot'nun üst düzey iç mekan vizyonunun simgesi oluyor. Bu nitelikler modernlik ve seçkinlik ile asalet ve teknolojiyi birleştiren özel bir ambiyansın meydana gelmesine katkıda bulunmakta. İç mekan peugeot'nun marka imzasını yansıtıyor.

Vasıtanın ön bölümü sürücüye en fazla sürüş keyfi ve heyecanı temin edecek biçimde tasarlandı. Metal ve dijital aksam kullanımı ile teknolojik bir görünüş sunan ambiyans ayrıca duygulara da hitap etmekte.
Burda da vasıta, sürücüsünün hayat şartlarına uyumlu olmayı bilmekte. Gerçekten de, araca biniş ve inişleri kolaylaştırmak niyetiyle, direksiyon sütunu koltuk ayarlarına paralel biçimde elektrikli kumandayla ayarlanabiliyor. Sürücüye daha çok yararlanma konforu sağlayabilmek adına “cruising = uzun yol " modunda direksiyon simidi otomatik olarak sertleşiyor. ayrıca, çok işlevli merkezi ekran bir bölümünde sadece önemli bilgileri görünür bırakacak şekilde kendi ekseni etrafında dönebiliyor.
gösterge paneli ile gözü yoldan ayırmadan tüm bilgilerin göz hizasında görüntülenmesini sağlayan " head-up " sistemi araca tam hakimiyet sağlayacak şekilde tasarlandı.

arka bölümde, yolcuların donanım ve konforuna azami özen gösterildi. deri gibi özenli malzemelerin kullanımıyla aydınlık bir ambiyans yaratıldı. bir dizi kumanda düğmesi orta kol dayama bölümünde yer alırken orta konsolda peugeot tarihine anlamlı bir gönderme yapan bir kahve makinesi yer alıyor. el yapımı beyaz carrara mermer ile süslenen bu konsol, seçkin ve modern iç mekan ambiyansına katkıda bulunuyor.“plug in” hybrid4 motor : Şimdi çevreyle daha da uyumlu

bu konsept model hybrid4 motor teknolojisi ile peugeot gamında ilk kez dünyanın ilk dizel hibrid aracı 3008 hybrid4 modelinde görülen ve aynı zamanda 508 rxh modelinde kullanılacak yenilikçi bir mekanik mimariyi içeriyor.

hybrid4 'ün basit ve zekice bir çalışma prensibi bulunuyor. Önde (ön tekerlekleri tahrik eden) bir içten yanmalı termik motor ile arkada (arka tekerlekleri tahrik eden) bir elektrikli motordan oluşan bu teknoloji, her iki motor çalıştığında, dört tekerlekten çekiş sağlıyor ve zorlu zemin koşullarında tutunmayı ve sürüş güvenliğini artırıyor. ayrıca, düşük hızlarda sadece elektrik motorunu çalıştırarak " sıfır emisyon " modunda kullanıma da olanak veriyor.

hx1 'in motor kaputu altında, 6 ileri otomatik şanzıman ile eşleşen ve 150 kw (204 hp) güç üreten 2.2 l hdi motor yer alıyor. bu motor 508 serisinin zirvesindeki gt versiyonunda da kullanılıyor. 70 kw (95 hp) gücündeki elektrik motoru ile birleştiğinde, bu güç ünitesi 220 kw (299 hp) 'lik bir güç potansiyeli sunuyor.
ancak peugeot öncelikli hedeflerinden biri olarak, gelecek yıllarda da çevre liderliğini sürdürmeyi amaçlıyor. dolayısıyla hx1 bu alanda daha da ileri gidiyor. gerçekten de " plug-i. Görevini gören bulunan vasıtanın lityum-iyon bataryaları 220 v'luk standart bir prizde şarj edilebiliyor. Bu da araca sıfır emisyonlu elektrikli “zev” modunda geniş bir yararlanma imkanı kazandırıyor, zira %100 elektrikli çalışma modunda 30 km'ye kadar seyahat imkanı sunuyor! Hx1 böylelikle 83 g/km co2 emisyon değeriyle yanlızca 3, 2 l/100 km yakıt tüketimi sergiliyor.

Peugeot Hx1 Satış Fiyatı Şu anda Peugeot tarafından daha belirlenmemiştir.

RESİM GALERİSİ İÇİN ÜSTTEKİ RESİME TIKLAYIN!

  Peugeot HX1,Concept 2011,haberleri,araba fiyatı,otomobil satışı,ne kadar?,
 • haber resmi

  İngiltere\'de VRS olarak geçen skodanın en ateşli modellerinden olan Octavia RS'in fotoğrafları basına yayıldı....

  16 Haziran 2013 Pazar
 • haber resmi

  2015 Porsche Cayenne Nürburgring'e karşı! Gözden geçirilmiş tasarım ve güncellenmiş motorlara kavuşabilir. Cas...

  21 Haziran 2013 Cuma
 • haber resmi

  SEAT'ın en ilgi gören model ailesi olan Ibiza'nın 5 kapı versiyonu, ilkbahara özel çok cazip fiyatlarla showroomla...

  10 Nisan 2013 Çarşamba
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Toplam 1 Yorum.
Yorum yapmak iin tklayn
 1. Mustafa Mustafa
  (Ynetici)

  Arkadaşlar Peugeot Hx1 modelinin fiyatı resmi sitesi tarafından açıklandığı zaman burada da yayınlanacaktır. Bu sebepten dolayı hani fiyat nerede? diye sormayın!

  twitter facebook
  sakncal yorum

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2022 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!