AQUAPLANING ÖLÇÜLEBİLİR Mİ Nedir? Ne e Yarar? Araba Terimleri Hakknda Herey Bu Szlkte! 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 462
  • Toplam Üyeler: 209
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 153 ziyareti evrimii.
 • 
   2011 Peugeot HX1 Concept,Peugeot 2011,2012,2011 Peugeot HX1,PeugeotNissan Micra March 2012,Nismo Modifikasyon Şirketi Tarafından Nissan Micra March Sportif Arabalar OluyorDodge Challenger Rallye Redline,Dodge Challenger Rallye Redline 2013 Model,Dodge Challenger Rallye RedlineABD Satış Fiyatı 28.745 DolarBMW,yalnızca,Japonya'da,satılacak,Z4,2.0i,GTChrysler 2012 Kamyon RAM Kamyonet,Chrysler 2012 Kamyon Amerika Satış Fiyatı 21.475 $ Olarak Başladı

yelerimizden

ye Resmi

oray 14.07.2014 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 0 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

AQUAPLANING ÖLÇÜLEBİLİR Mİ

Aracın ıslak yolda su yastığı üzerinde kaymasına ya da kızaklamasına orijinal ifadeleriyle hydroplaning ya da aquaplaning denir. Lastiğin altında ve önünde bulunan su basıncı, seyir hızıyla artar. Su basıncı sürekli artmaya başlayarak bir süre sonra, lastiğin yol yüzeyinde yüzmesine sebep olur. Lastiğin su kanallarının kapasitesi dolunca, lastiğin yüzeyle teması engellenir. Bu durumda, yol ve lastiklerin arasında tutuş kaybolacağından, araç kontrolü kaybedilebilir.

 

Peki aracın su yastığı üzerinde kayması ya da kızaklaması lastik sensörleri tarafından algılanabilir mi Bu konuda çalışmalar var. Optik lastik sensörleri (optical tyre sensor) kullanılarak aquaplaning miktarının gerçek zamanlı tespitine çalışılmaktadır. Bu sensör vasıtasıyla su üzerinde hareket eden lastiğin hareketleri ölçülerek aquaplaning fenomeni tahmin edilmeye çalışılır. Aquaplaning tahminine yönelik kullanılan klasik yöntem ise tekerlek hızlarından hareketle yapılan yaklaşımdır.

  AQUAPLANING,ÖLÇÜLEBİLİR,Mİ
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Henz yorum yaplmam.
Yorum yapmak iin tklayn

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2022 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!