LASTİK KALİTE DERECELENDİRME - UTQGS Nedir? Ne e Yarar? Araba Terimleri Hakknda Herey Bu Szlkte! 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 462
  • Toplam Üyeler: 209
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 365 ziyareti evrimii.
 • 
   2011,Aston,Martin,Rapide,Start,Up,Egzoz,ve,Derinlik,Tur,ve,Özellikleri2015,Volvo,XC90,Tablet,Ön,Cam,Bilgi,Ekran,KonsoluNissan,GT-R,Audi,R8,TakdirSan,Francisco,Driver,Oyunu,Tanıtım,Araba,Yarışı,Dirift,Otoları,Video,izle,Volkswagen 2011 Aralık Ayı,Binek Araba Kampanyaları Devam Ediyor,Volkswagen Aralık Ayı Araba Kampanyaları

yelerimizden

ye Resmi

sirac 16.12.2017 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 0 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

LASTİK KALİTE DERECELENDİRME - UTQGS

UTQGS; aşınma, çekiş ve ısıya dayanıklılık alanlarında lastiğin performansını değerlendirmek için Amerikan DOT sistemi tarafından belirlenmiş bir standarttır. Sadece 13\" ve daha üstü janta sahip otomobil lastikleri için geçerlidir ve kış lastikleri bu kategoriye dahil değildir. Aşınma: Aşınma notu, lastiğin kontrollü şartlar altında, belirli bir test pistinde gerçekleştirilerek elde edilen aşınma oranına bağlı karşılaştırmalı bir nottur.

 

Örneğin 150 ile notlandırılmış bir lastik, pistte 100 ile notlandırılmış bir lastikten bir buçuk kat daha fazla aşınacaktır. Lastiklerin karşılaştırmalı performansları; kullanıldıkları gerçek şartlara bağlıdır fakat kullanılma alışkanlıkları, servis uygulamaları, yol koşullarındaki ve iklimdeki değişikliklere göre bu standarttan kayda değer bir şekilde ayrılabilirler. Çekiş: Çekiş seviyeleri, en yüksekten en düşüğe, AA, A, B, ve C olarak sıralanabilir. Bu dereceler lastiğin belirlenmiş asfalt ve beton yüzeylerde ve kontrollü koşullar altında, ıslak zeminde test edilmesiyle ortaya çıkar.

 

C seviyesindeki bir lastiğin çekiş performansı düşük olabilir. Uyarı: Bir lastiğe atfedilen çekiş seviyesi düz-ileri harekette yapılan fren-çekiş testleri temel alınarak belirlenmiştir. Yani ivmelenme, viraj, kızaklama, ya da en yoğun durumdaki çekiş özelliklerini içermez. Sıcaklık: Sıcaklık dereceleri A (En yüksek), B ve C\'dir. Bu dereceler lastiğin kontrollü ve kapalı laboratuar ortamında test edildiğinde ısı oluşumuna olan direncini ve ısıyı dağıtma kabiliyetini temsil eder. Devamlı yüksek sıcaklık lastiğin içindeki materyallerin bozulmasına ve lastik ömrünün kısalmasına yol açar.

 

Bunun yanında aşırı sıcaklık da ani lastik hatalarına yol açabilir. C derecesi tüm binek otomobil lastiklerinin Federal Motor Güvenlik Standardı No:109 altında uyulması gereken performans seviyesine tekabül eder. B ve A dereceleri laboratuar tekerlek test ortamında kanunen belirlenen asgari gereklilikten daha yüksek performans seviyelerine tekabül eder. Uyarı: Bir lastik için sıcaklık derecesi uygun seviyede şişirilmiş ve aşırı yüklenmemiş bir lastik olduğu düşünülerek belirlenmiştir. Aşırı hız, düşük şişirme basıncı veya aşırı yükleme bir arada veya ayrı ayrı ısı artışına ve muhtemel lastik arızasına sebep olabilir.

  LASTİK,KALİTE,DERECELENDİRME,-,UTQGS
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Henz yorum yaplmam.
Yorum yapmak iin tklayn

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2022 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!