BMW ConnectedDrive Araba-OTO.Com 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 10 Aralık 2014 Çarşamba tarihinde Araba Otomobil Aksesuarları Görselleri kategorisine yazıldı.SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 462
  • Toplam Üyeler: 209
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 469 ziyareti evrimii.
 • 
   Renault,Espace,2014,Paris,Otomobil,Fuar'ındaToyota TS030 HYBRID,Yeni Otomobil Tanıtıma Girdi İşte BilğileriSubaru,Subaru Kış Aylarının Kampanyası,Subaru indirimli Otomobil,Subaru KampanyasıSema Oto Araba Show 2011,Toyota Yaris B-Spec Club Racer,Hakkında Özellikler İncelemeli ResimlerSkoda,Fabia,S,2000,Belçika'dan,beşinci,kez,zaferle,döndü,

yelerimizden

ye Resmi

nedim 20.10.2013 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 0 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

BMW ConnectedDrive

BMW,ConnectedDrive

Teknolojiyi farklı noktalara taşıyan ve segmentinde öncü olan BMW ConnectedDrive aslında 1970li yıllarda başlayan döneminin ileri teknolojisini kullanıcılarına sunulması anlayışının en son halkasıdır.r  Bu anlayışın geçmişi, BMW'lerde ilk radar teknolojisinin kullanıldığı 1972'lere dayanır.

 

BMW, ilk kez dış hava sıcaklığını ölçümleyen yol bilgisayarını kullanıcılarına 1980'lerde sunmuştur. Tek bir düğmeden bir çok fonksiyona hakim olabilmeyi mümkün kılan ve zamanla bir çok otomobil üreticisi tarafından da örnek alınan i-Drive teknolojisi yine BMW markasının gelecek algısını kanıtlar niteliktedir. Aslında otomobillerde kullanılmakta olan pek çok teknolojinin BMW tarafından kullanılmış olması da, bugün ConnectedDrive'ın hangi noktaya gelebileceği konusunda fikir vermekteydi. 

 

BMW ConnectedDrive, sürüş asistanları ve hizmetler&aplikasyonlar olmak üzere pek çok teknolojik öğenin bir arada sunulmasıdır. Bu teknolojiler aslında otomobillerin standart donanımları yükseldikçe kullanıcıların hayatına girmiş ve gerek konfor gerekse güvenlik açısından vazgeçilmez olmuş unsurlardır. Buna örnek olarak 1991 yılında Dünyada ilk kez BMW 7 Serisi'nde kullanılan Park Mesafe Kontrolü ya da 1994 yılında yine bir BMW modelinde sunulan ilk entegre Otomobil navigasyonu verilebilir. Günümüzde ise BMW, otomobil içinden aplikasyon satın alınabilen ilk Premium Otomobil markası olma ünvanına sahiptir.

 

BMW ConnectedDrive'ın sürüş asistanları arasında renkli head-up display ekranından, dur-kalk fonksiyonuna sahip aktif cruise control'e kadar pek çok destekleyici konfor ve güvenlik donanımı bulunmaktadır. BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Aplikasyonları içerisinde ise saniyelerin bile fark yaratacağı durumlara en hızlı şekilde müdahale edebilecek, hayat kurtarıcı fonksiyonlar da yer almaktadır. 

 

BMW Acil Durum Çağrısı Otomobilde bulunan bir SOS butonu ve yine Otomobilin içine fabrika çıkışlı olarak entegre edilmiş bir SIM kart ile, otomobilde oluşan herhangi bir acil durumda vakit kaybedilmeden müdahale imkanı sağlar. Manuel olarak devreye sokulabilen veya sensörler sayesinde bir kaza durumunu algılayan BMW Acil Durum Çağrısı kullanıcıyla call center üzerinden irtibata geçilmesini sağlar.

 

Otomobilin lokasyonunu, içinde kaç kişinin seyahat ettiğini, kemerinin takılı olup olmadığını, Otomobilin ne konumda durduğunu kullanıcının söylemesine gerek kalmadan tespit ederek olay mahalline en yakın ambulans, itfaiye ve güvenlik kuvvetlerini durum hakkında bilgilendirerek kullanıcıları adına yardım çağırır. Şok durumunda, baygın halde veya bilinç kaybı gibi vakalarda bile, kullanıcının konuşmasına gerek kalmadan gerekli yardımın bulunulan lokasyona ulaştırılması için aksiyon alır. 

 

Bu özellik sadece otomobil içindeki kullanıcılar için değil aynı zamanda yolda görülebilecek diğer kazalarda da yardım çağırmak için kullanılabilir. Bu özellik artık tüm BMW modellerinde (BMW X1 ve BMW Z4 modelleri hariç) standart donanım içerisinde, otomobilin ömrü süresince ücretsiz olarak sunulmaktadır.

  BMW,ConnectedDrive


 • haberin resmi

  Zorunlu Trafik Sigortası indirimi için Hükümet bir süre önce düğmeye basmış ve bu konuda yeni bir düzenleme g...

  15 Ekim 2016 Cumartesi
 • haberin resmi

  Teknolojiyi farklı noktalara taşıyan ve segmentinde öncü olan BMW ConnectedDrive aslında 1970li yıllarda başlaya...

  10 Aralık 2014 Çarşamba
 • haberin resmi

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun “Motorlu Kara Taşıtları, Aralık 2013” raporu, Türkiye'deki otomobil yaşının 11...

  06 Aralık 2014 Cumartesi


Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Henz yorum yaplmam.
Yorum yapmak iin tklayn

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2023 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!