Zorunlu Trafik Sigortası Poliçe İndirimi Nasıl Olur Araba-OTO.Com 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 15 Ekim 2016 Cumartesi tarihinde Araba Otomobil Aksesuarları Görselleri kategorisine yazıldı.SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 462
  • Toplam Üyeler: 209
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 503 ziyareti evrimii.
 • 
   Arabalar,Ve,Insan,Sağlığı,Araçta,Bakteri,Temizliği,Otomobil,Ve,Hastalıklar,Otomobilin,Iç,Temizliğibmw,f1,nissan2014 mercedes s,2014 mercedes s serisi,2014 model arabalar,alman arabalari,mercedes,mercedes benz s serisi,mercedes s class,mercedes s serisi,mercedes-benzHyundai’de,Bayram,erken,başladıCarli,Suspension,Dodge,Jump video

yelerimizden

ye Resmi

erenmert 13.10.2011 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 0 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Poliçe İndirimi Nasıl Olur

Zorunlu Trafik Sigortası indirimi için Hükümet bir süre önce düğmeye basmış ve bu konuda yeni bir düzenleme getirmişti. Ağustos ayı başında yapılan ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren bir yönetmelik değişimiyle sigorta şirketlerine Zorunlu Trafik Sigortası primlerinde indirime gitmenin (ve elbette zam yapmanın) yolu açılmıştı. Bu değişiklik, kıyasıya bir rekabet içinde olan sigorta şirketleri tarafından indirim yönünde kullanılmaya başlandı.

Faaliyete geçirilen Sigorta Bilgi Merkezi web sitesi aracılığıyla da motorlu taşıt sahiplerine çok büyük bir kolaylık getirildi. Zorunlu Trafik Sigortası indirimi almak isteyen Araç sahipleri, Sigorta Bilgi Merkezi’nin www.sbm.org.tr adresinde yayına giren web sitesine girerek ve bu sitede istenen T.C. Kimlik numarası ve motorlu taşıt plakasını girdikten sonra, dakikalar içinde sayıları 30’u geçen sigorta şirketinden size özel teklif alıyorsunuz. Ancak sitede çevrimiçi (online) sigorta poliçesi satın alma imkanı şimdilik bulunmuyor (ileride olacağı açıklandı). Bu aşamadan sonra yapmanız gereken, eğer yeni bir poliçe satın alıp eski poliçenizi iptal etmek ve aradaki farkı iade almak isterseniz, yapmanız gereken iş, yeni teklif aldığınız sigorta şirketinin herhangi bir acentesine gidip teklif numaranızı da vererek işlem yaptırmanız.

İşte ben de sizler için Zorunlu Trafik Sigortası indirimi araştırması yapmak ve sistemin nasıl işlediğini görmek için Sigorta Bilgi Merkezi’nin web sitesine girip T.C. Kimlik numaramı ve Aracımın plakasını girince tüm sigorta şirketlerinin Zorunlu Trafik Sigortası teklifleri sıralandı. Hazırladığım görselin üst kısmında Mart 2016’da Allianz Sigorta’dan almış olduğum poliçenin yıllık primini görebilirsiniz: 517,02 TL. Yeni teklifler arasında en düşüğü 443,29 TL’yle yine Allianz Sigorta’dan geldi. En yüksek teklifi ise Ethica Sigorta verdi: 4853 TL! Dokuz sigorta şirketi ise bana teklif vermedi.

Zorunlu Trafik Sigortası indirimi araştırması sonucunda gördüm ki, sigorta şirketlerinin Zorunlu Trafik Sigortası primleri arasında hala inanılmaz bir uçurum var. Düşünsenize, bir şirket 443 TL’lik poliçe teklif ederken bir diğerinin teklifi 4853 TL’yi bulabiliyor. Ama sonuç olarak, Zorunlu Trafik Sigortası indirimi almanız çok kolaylaşmış durumda. Tüm teklifleri birkaç dakikalık bir işlem sonrasında görebiliyor olmanız önemli bir avantaj. Bu tekliflerden birinin seçmek ya da mevcut poliçenizle devam etmek size kalmış. Ben bu durumda, mevcut poliçemle devam edeceğim, çünkü zaten yenilenmesine 5 ay kaldı ve yeni aldığım en ucuz teklifle arasında çok önemli bir fark yok. Kısacası alabileceğim iade tutarı uğraşmaya değecek bir miktar değil. Ama herkesin bu teklifleri alıp değerlendirme yapmasını tavsiye ederim.

Zorunlu Trafik Sigortası indirimi • haberin resmi

  Zorunlu Trafik Sigortası indirimi için Hükümet bir süre önce düğmeye basmış ve bu konuda yeni bir düzenleme g...

  15 Ekim 2016 Cumartesi
 • haberin resmi

  Teknolojiyi farklı noktalara taşıyan ve segmentinde öncü olan BMW ConnectedDrive aslında 1970li yıllarda başlaya...

  10 Aralık 2014 Çarşamba
 • haberin resmi

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun “Motorlu Kara Taşıtları, Aralık 2013” raporu, Türkiye'deki otomobil yaşının 11...

  06 Aralık 2014 Cumartesi


Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Henz yorum yaplmam.
Yorum yapmak iin tklayn

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2023 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!